A távolság relatív
2018.06.14. 17:05
Írta: Kasie West
Fordította: Nánási Yvette
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 304
A tizenhét éves Caymen Meyers úgy tanulmányozza a gazdag embereket, akár egy tudományos kísérletben, és sok évi megfigyelés után biztos benne, hogy csak egy dologra jók: pénzt költeni olyan felesleges holmikra, mint az anyukája boltjában árult porcelánbabák.
Így amikor Xander Spence besétál a boltba, hogy a nagymamájának vegyen egy babát, elég egy pillantás, hogy Caymen megállapítsa, a fiú eszméletlenül gazdag. Bár a fiú vonzó, és ő az első, aki tényleg felkelti a lány figyelmét, Caymen elég okos ahhoz, hogy tudja, nincs esélye a fiúnál. Hiszen ha mást nem is tanult az anyukája intelmeiből, azt igen, hogy a gazdag emberek figyelmét nehéz felkelteni. Ám Xander ezentúl gyakran megjelenik az üzletben, dacára a lány erőfeszítéseinek, hogy elriassza. Caymen pedig, legnagyobb rémületére, élvezni kezdi a fiú táraságát.
Tudja, hogy az anyukája nem jöhet rá a dologra - nem fogadná el. Jobban szeretné, ha Caymen a helyi, csóró rockerfiúval lógna. Amikor Xander odafigyelése és kedvessége már éppen meggyőzné a lányt, hogy a gazdagság nem jellemhiba, ráébred, hogy a pénz sokkal nagyobb szerepet játszik a kapcsolatukban, mint gondolta volna. És hogy Xander nem az egyetlen, akiért aggódnia kell.
|
Henrietta blogja
Az én figyelmemet már jó pár hete felkeltette Kasie West új regénye. Írtam is róla a blogon, hogy nagyon szeretném elolvasni, mert igazán kíváncsi vagyok a történetére. A Menő Könyveknek hála pedig még hamarabb sikerült elolvasnom, mint azt gondoltam. :)
Már a regény elején is éreztem, hogy ő különleges olvasmány lesz. A regény főszereplője Caymen, aki egy bababoltban dolgozik. A bolt az édesanyjáé. Az egyik nap egy különleges vendég látogat el a boltukba. Ez a srác nem más, mint Xander. Xander a nagymamája rendeléséért jött és itt kezdődött az ő baráságuk. Már az első találkozásnál is érezhető volt, hogy meg van közöttük a kémia. Ám, még sem siették el a dolgot és nekem ez tetszett a regényben a leginkább. Szépen épült fel az egész történet és folyamatosan késztetett arra, hogy csak még egy fejezetet olvassak. De gondolom ez a helyzet nektek is ismerős. :)
 |
Caymen |
Caymen igazán egyedi karakter. Köszönhető ez a morbid humorának és szarkazmusának. Annak ellenére, hogy csupán 17 éves, nagyon éretten viselkedett néhány dologban. Mivel tudta, hogy édesanyja nehéz anyagi helyzetben van, ő minden szabadidejét arra szentelte, hogy segítsen a bolt vezetésében. Ezért számomra nagyon szimpatikus szereplő volt és jó volt olvasni azt is, hogy milyen remek barátnője van. A legjobb barátnője Skye, aki egy nagyon jófej lány. Tudjátok, ő az a barát, akit hogyha hajnali kettőkor hívsz fel, akkor is számíthatsz rá.
 |
Xander |
A regény másik főszereplője Alexander, de jobb szereti ha csak Xandernek hívják. Gazdag családból származik, ám ennek ellenére egyáltalán nem éreztem azt, hogy ő nagyképű vagy esetleg piperkőc lenne, mint ahogyan azt a könyvekben és filmekben szokták ábrázolni. Nagyon kedveltem őt, mert kedves és érzékeny fiú. Figyelmes is, és ami az egyik legjobb tulajdonsága, hogy szeret finomakat enni! Nálam ez már egy plussz pontot jelentett. ^^ Imádtam azokat a jeleneteket, amikor Caymennek reggelenként hozta a forrócsokoládét. ❤ (Bárcsak nekem is lenne egy ilyen barátom...
Igazán szerencsés lány Caymen.) Viszont tudni kell róla, hogy lázadó is bizonyos értelemben, hiszen a családban ő az úgymond "fekete bárány". Sok mindenben jól teljesít, de semmiben sem kiemelkedő látszólag. Ezért az édesapja azt szeretné, hogy ő vegye át a családi vállalkozást. Xander életcélja viszont nem az, amit az édesapja szánt neki. Keresi az életcélját. Pont, mint Caymen. Xander fejébe ötlött az, hogy tartsanak karriernapokat. Vagyis egymásnak találnak ki programokat, amelyek sehítségével rátalálhatnak a helyes útra, hogy mit is kellene kezdeniük a suli után. Mindegyik program nagyon klassz volt, nekem volt két nagy kedvencem is. :) Az egyik vicces volt és másik pedig romantikus. Persze nem írok róla többet, mert úgy az igazi, hogy ha elolvassátok. Szerintem nektek is nagyon tetszenének! :)
A mellékszereplők közül Xander nagymamáját és Caymen legjobb barátnőjét, Skye kedveltem a legjobban.
A regény vége szépen le van zárva és nagyon örülök, hogy a történet befejezése a legjobban alakult! :)
|

|