És ha nincs lámpa?
Akkor a zebránál kell átmenni, és alaposan körül kell nézni.
És ha nincs zebra?
Akkor festeni kell egyet! Lili és Pitypang előtt semmi sem lehetetlen!
Megoldják, hogy legyen zebra egy forgalmas kereszteződésben. Hogy hogyan? Kiderül Pitypang és Lili legújabb meséjéből!
Pitypang és Lili-sorozat szerzője ebben az interjúban elárulja, hogyan született a Pitypang a zebrán című könyve, és hogy milyen témák és kérdések foglalkoztatják nap mint nap.
Miért a közlekedés témájára fűzted fel az új Pitypang és Lili-történetet?
Szülőként nekem is eljött az a pillanat, amikor el kellett engednem egyedül a lányomat az iskolába. Nagyon fontosnak éreztem, hogy mire eljön ez az idő, biztonsággal el merjem engedni a kezét. A Pitypang a zebrán természetesen nem hívja fel minden közlekedési szabályra a figyelmet, hiszen nem is egy KRESZ-könyv volt a cél, de jó alapot nyújt ahhoz, hogy már egészen kis korban elkezdjünk beszélgetni a helyes közlekedésről, a zebrán való körültekintő átkelésről.

A mesében Lili és a családja tudatosan kezükbe veszik az irányítást, és aláírást gyűjtenek egy új zebra felfestéséért. Te hiszel az állampolgári szintről induló kezdeményezésekben?
Szeretnék egyszer egy olyan országban élni, ahol valóban így működnek a dolgok, ahol az emberek tisztában vannak a jogaikkal, és élnek is velük. Hogy ez egyszer így lehessen, már egészen kis korban érdemes erre felhívni a gyerekek figyelmét, hogy a jövő generációi már sokkal tudatosabban éljék az életüket.
Te gyűjtöttél már valaha aláírást valamilyen cél érdekében? Vagy volt sikeres kezdeményezésed a polgármesteri hivatalnál?
Aláírást nem gyűjtöttem még, de rendszeres bejelentője vagyok a jarokelo.hu-nak. Szóltam már két méteres gaz és hetekre egy ház előtt hagyott kanapé miatt is. Szerencsére elég jól működik a rendszer, és eddig minden kérésemet teljesítették. Petíciókat is alá szoktam írni, ha úgy érzem, fontos dolgot támogathatok velük.
Milyen további témákkal szeretnél foglalkozni a Pitypang és Lili könyvekben?
A folytatás a Pitypang segít munkacímen van a fejemben. Szeretnék behozni a történetbe egy tanonc vakvezető kutyát. Egyrészről muszáj beszélni arról, hogy miért és miben különlegesek a segítő kutyák, miért nem szabad őket például munka közben simogatni, megszólítani, másrészről nem lehet eleget beszélni az elfogadásról és arról, hogy mi is segítsünk egymásnak, ahol tudunk.
Somogyi Laci - pagony.hu
|