"Otthonunkban, a Földön, sőt az egész univerzumban minden - a mikrobáktól a hegyekig, a nagymamáktól a galaxisokig - icipici építőkockákból áll. Több mint száz ilyen kis építőkockát ismerünk, melyeket a tudósok kémiai elemeknek neveznek."
Egy gyönyörű és izgalmas és rengeteg infóval, játékos képregénnyel teli különleges könyvet matricáztunk a hónapban, a kémia iránt érdeklődőknek, de valójában mindenkinek, akit a világunk körbevesz.
pagony.hu
Kevesen vannak, akik a kémiaórák nagy szerelmeseivé válnak, és ez az ismeretterjesztőink polcán is megmutatkozik: nagyon kevés könyv foglalkozik a kémiával.
Mi biztosak vagyunk benne, hogy egy szórakoztató és információdús ismeretterjesztő felkeltené a gyerekek érdeklődését a kémiai elemek tanulmányozása iránt, éppen ezért örültünk a Nyomozás a kémiai elemek után című könyvnek:
ez a kötet nagy űrt tölt be kategóriájában, a kémiai elemek érdekes leírása mellett azok feltalálóit rövid képregényekből ismerhetjük meg, és természetesen nem lenne teljes a könyv, ha nem találnánk benne otthon is biztonságosan elvégezhető, egyszerű, ám nagyon látványos kísérleteket!
Ezt a kötetet nyugodt szívvel ajánljuk már iskolakezdéstől egészen a felnőtt korosztályig, kinek többet - kinek kevesebbet, de biztosan fog új információt nyújtani.
Ebosz Boss (13 éves)
Aranyat nem fogunk előállítani, de izgalmas nyomozni a kémiai elemek után

Lehet vízzel tüzet gyújtani?
Miből lehetne aranyat készíteni?
Hogyan lehet, hogy megesszük, megisszuk, és jelen van bennünk is az az anyag, ami gyémántban is?
A kémia számos kérdésre ad választ a minket érdeklő témák kapcsán, hiszen mind atomokból és különböző kémiai elemekből állunk, ahogy a minket körülvevő környezet is. Persze legtöbben, ha ez a szó elhangzik leginkább unalmas képletekre és megérthetetlen modellekre gondolunk, pedig kémiaszertárban számos minket érdeklő kérdésre kaphatunk választ, sőt olyan látványos kísérletekre is sort lehet keríteni mint a vízzel való tűzgyújtás.
Persze aranyat nem fogunk tudni elállítani, de ez legyen a legkevesebb.

Én még sajnos nem tanulok kémiát az iskolában, de mindig is érdekeltek a kísérletek, így örömmel csaptam le a Scolar kiadó Nyomozás a kémiai elemek után című könyvét, amiben nem is csalódtam.
A könyvben a legtöbb elemhez hétköznapi kísérletek tartoznak, amelyeket bárki otthon is el tudja végezni legálisan és biztonságosan. Az egyik személyes kedvencem az otthon lévő tojások gumilabdává változtatása, vagyis az a jelenség amikor a tojáshéjából kivonjuk a Kalcium-karbonátot amelytől az egész egy furcsa, puha gumilabdává változik.
A könyv az elemek felfedezésének történetét vicces “Atomképregények” formájában mutatja be amelyekben az ismeretszerzés mellett szó szerint atomjó poénokkal szórakoztathatod magad. |