Esti mesék - fiúknak
2017.11.11. 23:48
6-9 éveseknek
Illusztrálta: Kőszeghy Csilla
Kiadó: Móra Könyvkiadó, 2016
Oldalszám: 104
Gyermekeink életében nélkülözhetetlenek a mesekönyvek. Az esti mesélések és simogatások percei felejthetetlenek. Ezúttal a kisfiúkhoz szólnak a magyar, lengyel, bolgár, ír, török, norvég, japán népmesék, hogy általuk jobban megismerjék önmagukat, közelebb kerüljenek a világhoz.
A gazdag hercegek és az ágrólszakadt legények egyvalamiben nagyon hasonlítanak: el akarják nyerni a legszebb királylány kezét. Ez persze nehéz feladat, le kell győzni érte pár sárkányt meg egyéb szörnyeteget, néha az üveghegy tetejére kell vágtatni, ellenséget aprítani, madárháton lovagolni, és még a többi kérővel is megküzdeni.
|
A kötet történeteit Boldizsár Ildikó író-mesekutató válogatta össze négy kontinens mesekincséből, a legszebb európai, ázsiai, afrikai és amerikai mesékből.
Bár a gyűjtemény fiúknak szól, apukák és nagyapák is forgathatják, sőt: a család lány tagjai is. Nincs érdekesebb annál, mint arról olvasni, mi mindent megtesznek a legények csak azért, hogy övék legyen egy bűbájos királylány – és persze a fele királyság.
|
Tartalom
Aranyhajú (szász népmese)
|
3 |
Lotilko szárnyai (tunguz népmese)
|
11 |
Zöldág (német népmese)
|
16 |
Lány az üveghegyen (norvég népmese)
|
24 |
A három citrom (török népmese)
|
33 |
A kecskefülű császár (román népmese)
|
42 |
A kán mestersége (kazak népmese)
|
49 |
Az aranyalmafa (bolgár népmese)
|
55 |
A halász fiai (norvég némese)
|
62 |
A sah álma (örmény népmese)
|
69 |
A csudapikula (magyar népmese)
|
76 |
A fekete macska (tatár népmese)
|
82 |
A villámszóró kard (ír népmese)
|
87 |

|