| 		
		 
 Álomba ringató
	
		
			
				
					2-4 éveseknek
					 Írta és illusztrálta: Balázs Bernadett 
				
					Kiadó: KATICA KÖNYVMŰHELY, 2018 
				
					Oldalszám: 31 
				
					  
				
					Az elalvás előtti, nyugalomban töltött, meghitt percek, az esti mese ideje mindig is különlegesen fontos része volt a családok életének.  
				
					Ennek a könyvecskének a célja, hogy a napot záró pillanatokban ablakot nyisson a kisgyereknek az őt körülvevő világ lakóira, az állatokra, akiknek hozzá hasonlóan élete része a megnyugvás, az elcsendesedés - gyermekekhez hasonló módon és időben vagy épp egészen másként. 
				
					Nézzünk kicsit körül, hová rejtőzhettek, hol térnek nyugovóra az állatkölykök a mese képei által. 
			 | 
		 
	
 
	  
 
	
		
			| 
				 
					  
				
					  
				
					 uveghegyentul 
				
					  
				
					Néhány napja ajándékba kaptuk Balázs Bernadett Álomba ringató című verses könyvét. Bájos, kedves kis állatfiguráival rögtön elnyerte Kata és az én tetszésemet is. 
				
					Ez a rövid kis könyv mind grafikájával, mind dallamosságával hozzájárul az esti hangulat megteremtéséhez, a gyermeki test és szellem lecsillapításához, a meghitt nyugalom kialakításához.  
				
					  
				
					Minden oldalpáron egy kedves állat mama és kicsinye képe látható, mellette pedig egy hozzá illő versszak. A versszakok lágyak, ritmusosak, puhák. Hangulatuk hozzájárulnak a megnyugváshoz. 
				
					  
				
					Örülök, hogy egy fiatal magyar költő és illusztrátor, ilyen magas színvonalon tud alkotni és az alkotása így tud hatni gyermekemre. Egyébként a könyv nem csak esti meseként alkalmazható, kítűnő állatok felismeréséhez, hangjaik utánzásához.  
				
					  
				
					Montessori pedagógiába illeszthető, mivel az ábrázolás teljesen életszerű. Ugyanakkor az jutott eszembe, hogy milyen jó lett volna már a várandóság alatt is olvasni, ritmusossága, lágysága biztosan nyugtatóan hatott volna pici babámra is. 
				
					  
				
					Az utolsó versszakban elérkezünk magához a gyermekhez, akire, az állatkölykök után, szintén a megnyugtató alvás vár.Borzasztóan örülök, hogy néhány napja esti rutinunk része lett eme könyvecske, megtörve Julia Donaldson uralmát. 
				
					  
			 | 
		 
	
 
	
		  
 
	  
 |