OLVASÓVÁ NEVELÉS
OLVASÓVÁ NEVELÉS
//olvasovanevels.gportal.hu/portal/olvasovanevels/image/gallery/1456267852_20.jpg

Az év gyerekkönyve díj

 

KÖNYVAJÁNLÓ

Az évtized legizgalmasabb gyerekkönyvei - 4. rész
 
 
 
 
VÁR A KÖNYVTÁR

 

 
- Olvasóterem

 

 
KLASSZIKUS GŰJTEMÉNYEK

 

 
MESE-UNIVERZUMOK

2-10 éveseknek

Kamaszoknak

 
 
IRODALOM ÉS FILM

►Gyermek- és ifjúsági irodalom

►A varázslatos iskolabusz

►Bábfilmklasszikusok

►Klasszikus rajzfilmek

►Diafilm-mesék

 

 
Olvasóvá válás



Folyamata 

Az alapozás szakaszai 

A kiadvány célja

 
Az olvasóvá nevelés megalapozása

Kézikönyv tartalma

 
- CD-módszertár
 
Bemutatkozó

Pedagógiai tevékenység

- Bemutatkozó

 
 
DIGITÁLIS KÖNYVTÁR
 
- Ajánlók

Digitális irodalom

Gyűjtemények

 
- Gyermekújság
 
- Online újság

Könyv és Nevelés

 
BABA-MAMA KLUB
 
- Foglalkoztató

ÖSSZES FOGLALKOZÁS >>

  1. Animációs népi mondókák   
  2. Animációs népi dalok
  3. Animációs versek 
  4. Megzenésített versek
 
GYERMEKEKNEK
 
Gyermekkönyvek kiadói
 
Gyermekirodalom
 
Mesés oldalak
 
TEMATIKUS OLDALAK
 
-Szülők oldalai
 
Pedagógusoknak
 
A MÉDIA VILÁGA
 
-Digitális nemzedék

KONFERENCIÁK (2012-2016)

DIGITÁLIS PEDAGÓGUS KONFERENCIÁK (2012-2015)

 
-Médiatanulmányok
 
-A TV-nézésről
 
--Hatásai

MÉDIAHATÁS TANULMÁNYOK  

 

-A kisgyerek és a tévé
--Óvodás korban
--Kisiskolás korban
--Iskolás korig
--Serdülő korig
-Az „elektromos babysvitter”
--A tévés erőszak hatáselmélete
--A Tv hatásairól
--Az állandóan szóló hatása
--Családi étkezés és Tv
-Egészségkárosító hatásai

 

 
-Médiatudatosság

TANULMÁNYOK

-A gyerekek és a média viszonya

-Miért is ne tévézzen a gyerek?

-Médiaértés és médiafogyasztás

-A médiatudatosság főbb ismérvei

-A tudatos tévénézés

 
HETI-NAPI LÁTOGATÓK

 
OLVASÓI NAPTÁR
2024. December
HKSCPSV
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 
GYERMEKREGÉNY

Következő 20 cikkElőző 20 cikk

Titkos jótevők (1) A kis viharsárkány

  2020.07.07. 10:22
7-8 éveseknek
Titkos jótevők – A kis viharsárkányÍrta: Paula Harrison
Illusztrálta: Sophy Williams
Fordította: Fenyvesi Orsolya
Kiadó: Bablon, 2020. május
Oldalszám: 104

A melegszívű árvalány, Szofi cseléd a Soktornyú Kastélyban, Arrámia varázslatos királyságában. A mágikus lényeket eddig csupán a krónikások történeteiből ismerte.

Egy napon aztán egy kis viharsárkány pottyan a kastély gyümölcsöskertjébe, és Szofi az egyetlen, aki megmentheti a gonosz lovag ármánykodásaitól, és visszajuttathatja családjához.

Egy varázskő pedig még azt is lehetővé teszi, hogy szót értsen a mágikus vadakkal.

Lehet, hogy még a sárkányfióka kiszabadításánál is fontosabb küldetés várja?
 

Titkos jótevők (2) A kis unikornis

  2020.07.07. 10:27
7-8 éveseknek
Titkos jótevők – A kis unikornisÍrta: Paula Harrison
Illusztrálta: Sophy Williams
Fordította: Fenyvesi Orsolya
Kiadó: Bablon, 2020. májua
Oldalszám: 112

Maja táncoslány egy vándortársulatban.

Egy nap tanúja lesz, ahogy Sir Kokas, a szívtelen, álnok lovag az égrefutó unikornisokra ront. Később elrabolja Bájost, a kiscsikót anyja mellől, hogy felhasználja galád terveihez.

Maja bosszút esküszik, és kezdetét veszi az álruhás mentőakció! Új barátnője, a sárkányháton érkező Szofi egy titkos varázslatba is beavatja. A bátor szívű lányok együtt felesküsznek a mágikus lények védelmére.

Tarts velünk egy fantasztikus világba, ahol viharsárkányok fodrozzák az eget, égrefutó unikornisok vágtatnak az éji ösvényeken, tűzmadarak őrzik a Csodák Barlangjának titkát, fellegmedvék lehelnek ködöt a hegycsúcsokra, és a csillagfarkasok éneke csalogat fényt a sötétségbe.
 

Titkos jótevők (3) A kis tűzmadár

  2020.10.02. 22:20
Paula Harrison - Titkos jótevők - A kis tűzmadárÍrta: Paula Harrison
Illusztrálta: Sophy Williams
Fordította: Fenyvesi Orsolya
Kiadó: Bablon
Oldalszám: 112
Megjelenés: 2020. október 05.

Kezdődnek a szédítő kalandok!

Tarts velünk egy fantasztikus világba, ahol viharsárkányok fodrozzák az eget, égrefutó unikornisok vágtatnak az éji ösvényeken, tűzmadarak őrzik a Csodák Barlangjának titkát, fellegmedvék lehelnek ködöt a hegycsúcsokra, és a csillagfarkasok éneke csalogat fényt a sötétségbe.

A Titkos jótevők kalandjai folytatódnak!


 

Tüköry Léda sorozat

  2019.10.09. 22:45
8-9 éveseknek
Tüköry Léda és a varázscipő Tüköry Léda hercegkisasszony Tüköry Léda és a repülő ló
 
Írta:  Julia Donaldson
Illusztrálta: Lydia Monks
Kiadó: Pagonyi Pagony, 2012-2013

Adél egy teljesen átlagos kislány, aki sokat és sokszor van egyedül.

Mikor egyedül marad, belemerül egy általa kreált fantáziavilágba.

Ennek a világnak a főszereplője Léda, aki hercegkisasszony, és egy olyan világból jön, mely szöges ellentéte, Adél hétköznap nehézségekkel teli világának. Léda kimászik a tükörből, és mindig bajt kever, olyan vicces, és szórakoztató dolgokra vesz rá Adélt, melyeket egyedül soha nem merne megtenni.

 

Tüköry Léda sorozat (1) Tüköry Léda hercegkisasszony

  2019.10.09. 22:51
Tüköry Léda hercegkisasszonyOldalszám: 112
 
 
Léda, saját állítása szerint, egy igazi hercegkisasszony! Nem akarja megérteni, hogy idekinn mások a szabályok. De Adélnak sem árt egy adag vagányság.
 
Mi meg kacaghatunk viharos kalandjaikon, például amikor Léda a bevásárlóközpontban minden almába beleharap és az ágyakon ugrál, kiborogatja a játékokat, mert nem érti, hogy az áruház nem egy palota, és pimaszságával ledöbbenti az eladókat.
 
A történetek főszereplője, Adél, félénk, szófogadó kislány. Ám egy nap kilép a tükörből tükörképe, Tüköry Léda, és a legeszeveszettebb ötletekkel bombázza.
 

Tüköry Léda sorozat (2) Tüköry Léda és a varázscipő

  2019.10.09. 22:59
Tüköry Léda és a varázscipőOldalszám: 128

 
Adél tükörképe egyszer csak életre kel. Ő Tüköry Léda hercegkisasszony, aki a félénk Adélt mindenféle mulatságos és hajmeresztő kalandba rángatja bele.

Adél éppen bárányhimlővel nyomja az ágyat otthon, amikor egy reggel a tükör előtt merengve egyszer csak kimászik a keretek közül Léda, a tükörképe, ezzel pedig megkezdődnek őrült és rendkívül humoros kalandjaik.

Adél néha bosszankodik, hogy neki kell tartani a hátát utólag Léda rosszaságaiért, hiszen a hercegkisasszony egyszerűen hazamegy a tükrön keresztül.
 

Tüköry Léda sorozat (3) Tüköry Léda és a repülő ló

  2019.10.09. 23:39
Tüköry Léda és a repülő lóOldalszám: 148
 

 

Bár néha jó nagy bajba keverednek, vele minden érdekesebb, és a bajban mindig Adél mellett áll – egy igazi legjobb barátnő!

A Tüköry Léda-sorozat harmadik és egyben utolsó kötetében a két lány a tengerparton nyaral, járnak a tengeri szörny barlangjában, kipróbálnak közösen sok-sok sportot.
 
da kölcsönadja a kísértetté vált kutyáját Adélnak, és végül megpróbálja elkapni a Mikulást is.
 
 

Tündérboszorkány

  2019.10.06. 01:53
9-10 éveseknek
Írta: Bosnyák Veronika
Illusztrálta: Falcione Sarolta
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 124

Jóhegyi Laci könyvmoly. Nem sztárjátékos, nem kiválóság, csak szeret olvasni. De már az első tanítási napon bajba kerül. Ugyanis nem hoz magával olvasnivalót. Így első útja a könyvtárba vezet, hogy valami olvasnivalót szerezzen.

A könyvtárban azonban nincs senki, csak a könyvtársnő, Morc Aranka. A gyerekek nem nagyon járnak hozzá, ő pedig magányosan üldögél és vár. Pedig mennyi titok és izgalom vár azokra, akik találkoznak az általános iskolában honos tündérboszorkányokkal és más, hasonló szerzetekkel...

Vajon mi történik a Békés Utcai Általános Iskola elhagyatott könyvtárában Lacival és Morcz Arankával?
 

Tűrhető Lajos - Világgá mentem

  2017.10.30. 12:30
9-10 éveseknek
Nagy Katalin - Tűrhető Lajos, Világgá mentemÍrta: Nagy Katalin
Illusztrálta: Dudás Győző
Kiadó: Manó Könyvek, 2017
Sorozat: Régi kedvencek
Oldalszám: 128
 
Nagy Katalin két vidám történetének főhőse Tűrhető Lajos, azaz Öcsi, a Kormos család legelevenebb tagja. Mindig meg tudja lepni a többieket: hol egy kiskutyát visz haza, hol egy egész csapat gyereket hív meg karácsonyra, ajándékképpen a családja számára. Néha előfordul, hogy verekszik, de csakis azért, hogy megvédje a lányokat.

Amikor megtudja, hogy Nagyi elcserélné őt egy jobb gyerekért, fogja magát és világgá megy. Azaz elindul.

Lajosunk tehát elindul, de útközben eszébe jut, hogy előbb összehív egy lakógyűlést.
Ezután halaszthatatlan dolga akad a nyugdíjasok házibulijának és a házi óvodának megszervezésében, s mire mindennek vége van, ő lesz a ház hőse, s a világgá menést is elhalasztja.
 

Tüsi és Lobonc megmenti Bam Bandit

  2019.11.15. 19:16
8-10 éveseknek
Tüsi és Lobonc megmenti Bam BanditÍrta: Fekete András
Illusztrálta: Mayer Tamás
Kiadó: Pozsonyi Pagony, 2019. november
Oldalszámn:  168

Az egész   ott   kezdődött, hogy Bam Bandit elrabolták. Vagy ott, hogy Hüvelyk úr megalapította a Nemzeti Fogvájó Dinasztiát. Vagy ott, hogy Bam Bandi apukája, Bam Balázs fogpiszkálókészítő-mester, milliárdos üzletember lett. Vagy talán még Bam Balázs hányattatott gyerekkorában, amikor is mindenki Bambának csúfolta.

A lényeg, hogy most Tüsinek és Loboncnak a kezébe kell vennie az irányítást, és megküzdenie a szuhadákkal (szúnyogok, hangyák és darazsak elképesztően veszélyes keverékei) és a krotikkal (akik krokodilok és tigrisek szerelméből születtek), majd ki kell szabadítania legjobb barátjukat Sam Öldök fogságából. Akinek ráadásul három szeme van.
 
Az idei év legviccesebb könyve
Kitartásról, barátságról, elszántságról elképesztő humorral
 

Unikornis Akadémia sorozat

  2021.02.09. 18:27
7-9 éveseknek
 

Vuk

  2020.05.10. 12:47
6-9 éveseknek
 
Vuk Írta: Fekete István 
Illusztrálta Balogh Péter
Kiadó: Móra Könyvkiadó, 2019
Oldalszám: 114
 
Vuk, családjának életét kioltotta a gonosz vadász. A rakoncátlan rókakölyköt nagybátyja, az öreg Karak veszi védelmébe. Megtanítja vadászni, megismerteti vele az erdő rejtelmeit, s óva inti a rá leselkedő veszélyektől. Vuk azonban bebizonyítja, hogy leleményessége, ravaszsága révén bármikor képes túljárni a vadász és hű kutyái eszén. Bátorságával még a kedves rókalányt is lenyűgözi.
 
Fekete István egyik legnépszerűbb ifjúsági regénye.
 

Zozi mindig hazajön

  2019.11.05. 19:06
5-8 éveseknek
Zozi mindig hazajönÍrta: Pungor András
Illusztrálta:
Horváth-Molnár Panna
Kiadó: Pozsonyi Pagony, 2016
Oldalszám: 88 
 
Tomi óvodás kisfiú. A Nyári Pál utcában lakik, a világ legeslegközepén, anyuval, apuval, na és persze Zozival.
 
Hogy ki Zozi? Apu szerint csak egy büdös zokni – pedig Zozi mindig tiszta és illatos. Piros, kék, sárga csíkjai vannak, ezért Zozi pontosan olyan, mint a nyári szivárvány. Egyszer volt párja is, de az elveszett. Most már Tomi a párja. Vele alszik, vele megy az óvodába, vele megy Szofihoz, a szomszéd kislányhoz.
Zozi sajnos gyakran elveszik.
De szerencsére mindig hazajön!

"Zozi egy csíkos zokni, aki elválaszthatatlan Tomitól, a világ legeslegközepén, a Nyári Pál utcában lakó fiútól. Nemcsak a Zozi mindig hazajön című könyv hősének, hanem a gyermekek többségének is van saját Zozija: lehet, hogy az éppen egy kendő, kispléd, rongydarab, cumi vagy plüssmaci, de nélküle nem tudnak aludni, megnyugodni, idegen helyre menni.

A pszichológusok szerint a gyermeki fantáziában tulajdonságokkal felruházott átmeneti-, vagy vigasztárgyak révén könnyebbé válik az önállósodás." (pagony.hu)
 

Zrínyi Ilona - Vagyis amit az igazi hősökről feltétlenül tudni kell

  2021.02.08. 16:27
7 éves kortól
Vibók Ildi - Zrínyi Ilona - Vagyis amit az igazi hősökről feltétlenül tudni kellÍrta: Vibók Ildi
Illusztrálta: Alács Anna
Kiadó: Csimota
Oldalszám:108
Megjelenés: 2021. február 08.

Mihez kezdhet két gyerek, ha veszélyben a világ, ráadásul a bácsikájuk is szőrén-szálán eltűnt?

Kitől kérhetnek segítséget, ha a legmenőbb szuperhősök pont nem érnek rá?

Lincsi és Peti helyzete már-már reménytelen, de akkor színre lép a történelem egyik legnagyobb hőse, maga Zrínyi Ilona.

 

Zsé meg a haverok

  2017.10.28. 03:55
8-9 éveseknek
Írta: Varga Bálint
 
Illusztrálta: Rátkai Kornél
Kiadó: Kolibri Gyerekkönyvkiadó, 2017
Oldalszám: 96

Ismered a Kis Nicolas-t? A már nálunk is klasszikusnak számító francia ifjúsági regény főhősei végre megtalálták magyar barátaikat! Zsé, Artúr, Borisz és Julianna Nicolas-éhoz hasonló derűvel, mégis tűpontosan látja a világot.

Összevesznek, kibékülnek, kajánul vigyorognak, de abban kimondatlanul is egyetértenek, hogy a barátság mindenekelőtt való. Sárkánycsapdát építenek (igaz, sajnos más esik bele), (majdnem) nindzsává képzik magukat, elkergetik az ellenséges sziú indiánokat, tóban úsznak, lángost falnak, és kardot faragnak. Szóval csak olyasmit csinálnak, aminek értelme van. Közben pedig megértéssel vegyes lemondással és rengeteg humorral szemlélik a felnőttek csetlését-botlását.

Örök igazság, hogy a nindzsák nem fociznak
 

Zsófi és a zoknivadász

  2019.10.23. 18:17
7-8 éveseknek
Zsófi és a zoknivadászÍrta: Deme László
Iluszrálta: Ráduly Csaba
Kiadó: Könyvmolyképző, 2016
Oldalszám: 56
 
Zsófi nagycsoportos, de még mindig szanaszét hagyja esténként a ruháit. El is tűnik a kedvenc virágmintás zoknija. Pontosabban elrejti a zoknivadász Kumándó, aki sok-sok évvel ezelőtt addig veszekedett félpár zoknija miatt, míg egy gonosz varázsló bolyongásra nem ítélte a világ lábravalói között.
 
Zsófi azonban bátor kislány: szembe száll az ezüstdárdás zoknitolvajjal, amikor a konyhai falióra elüti az éjfélt.
 
"Először csak fejből meséltem lámpaoltás után, épp ami az eszembe jutott. De pár apró történet elkezdett nőni, növekedni meg nyújtózkodni, mint a mesebeli paszuly, és úgy öszszekapaszkodtak, úgy összegubancolódtak, hogy mese lett belőlük. Aki olvassa-hallgatja, kibogozhatja, ha akarja!" (Deme László)
 

Következő 20 cikkElőző 20 cikk

 
OLVASÓVÁ NEVELÉS

 

 
MONDÓKA- ÉS VERSGYŰJTEMÉNY
  1. Népi mondókák 
  2. Kortárs mondókák 
  3. Gyerekversek
 
VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ
 
GYERMEKTÉMÁK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I. ÉLETKORI SZAKASZ
CSECSEMŐ-, KISGYERMEK- ÉS KISÓVODÁSKOR (0-4)

Mondókák

 
    Babakönyv

2/ KISGYERMEKEKKOR (1-3)

Mondókázó-Verselgető 

Babakönyv lapozók 

 Interaktív fejlesztő lapozók

3/ 'MI EZ' KORSZAK (3-4)

Játékos ismeretszerzés
 
 
II. ÉLETKORI SZAKASZ
ÓVODÁSKOR (4-7)

 

 
ÓVODÁBÓL ISKOLÁBA

 
III. ÉLETKORI SZAKASZ
KISISKOLÁS KORSZAK
 
 

I. BEVEZETŐ SZAKASZ
(1-2. évf.)

ISMERETTERJESZTŐ (6-8)


II. ALAPOZÓ SZAKASZ
(3-4. évf.)

REGÉNY

  SOROZATOK

ISMERETTERJESZTŐ (8-10)

 
IV. ÉLETKORI SZAKASZ

KISKAMASZKOR (9-12)

  1. Klasszikus és kortárs ifjúsági irodalom
  2. Meseregény
  3. Mondák - legendák - civilizációk
  4. Vissza a múltba - regényes történelem
 
V. ÉLETKORI SZAKASZ
KAMASZKOR

CSAK KAMASZOKNAK (klasszikus-kortárs)

 
- Könyvajánló témánként
 
OLVASÁSI SZOKÁSOK

„Nekik való szövegekkel kellene szíven-lelken trafálni a gyerekeket

 
AZ ÉV GYERMEKKÖNYVE

ibbylogo

<<2019 - 1989>>

 
OLVASNI JÓ-OLVASS TÖBBET!-2014
 
OLVASNI JÓ!-2012

Ajánlott könyvek:

 
TERMÉSZETFILM

Természetfilmek

 
ÁTLAGNÉZETTSÉG
Indulás: 2008-11-01
 
BEJELENTKEZÉS
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    &#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!