Meseregény: Maja, a méhecske
 A 100 éves meseregény egy engedetlen méhecske kalandjait írja le. Maja, a kalandvágyó kis méh, a megszületése utáni napon - első próbarepülésekor - megszökik a méhkasból, a méhek államából. Büszkeséggel és boldogsággal tölti el, hogy ilyen önálló, független életmódot választott és nem kell dolgoznia. Legnagyobb vágya ugyancsak teljesül: találkozik az emberrel is.
A világgal való ismerkedése során a lódarazsak veszélyes fogságába kerül, már-már lemond életéről, de amikor megtudja, hogy a darazsak támadást akarnak intézni hazája, a méhkas ellen, ez olyan erőt ad neki, hogy nemcsak kimenekül a fogságból, hanem a méhkast is megmenti a jókor jött figyelmeztetéssel.
Az izgalmas csata leírása után megtudjuk, hogy Maja méhecske életének hátralevő részét nagy köztiszteletnek örvendve tölti el a méhkasban.
|
A történet főszereplője természetesen maga Maja, a méhecske. A kaptárban tanító nénijével, Kasszandrával lakik együtt, majd a szökése után megismerkedik későbbi barátaival: Vilivel, a fiú méhhel, aki egyben a legjobb barátja is, Flippel, a szöcskével, Nagy Sándorral, a kisegérrel, Kurttal, a galacsinhajtó bogárral, Puckkal, a léggyel, Max-szal, a gilisztával, és még sorolhatnánk, mennyi erdei állat szegődik a társaságába.

A mese üzenete egyértelmű:
szót kell fogadni a nagyobbaknak, hiszen Maja is milyen veszélybe került, mikor a tanítója ellenére elhagyta a kaptárt.
Másik mondanivalója, hogy össze kell fognia barátokkal , segíteni kell egymásnak, hisz lényegesen nagyobb esély van a problémák megoldására, ha közösen kezdünk neki mindennek.
A mese tanulsága, hogy
mindannyian követhetünk el hibákat, de azokat később jóvá tehetjük.

(Könyvillusztrációk az eredeti kidásból)
A hangulatosan illusztrált, elbájoló stílusú könyv nagy örömére fog szolgálni nemcsak a gyermekeknek, hanem a felnőtteknek is. A szórakoztatáson kívül sok természetrajzi ismeretre is megtanít és - közvetve - hazaszeretetre, a közösség szeretetére is.
|

|