Miri, a manólány
2016.10.30. 22:10
8-9 éveseknek
Írta: K. László Szilvia
Kiadó: Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft., 2004
Oldalszám: 101
„Ne felejtsd, hogy az emberek sokfélék, és éppen ezért különleges, értékes mindegyikük! A csodálatos utazásokról sem kell lemondanod, hiszen egy jó könyv segítségével könnyedén eljuthatsz a világ bármely tájára, a Tudomány Birodalmába, vagy akár Meseországba is.
Őrizd a gyermekkorod egy darabját, és vedd elő bátran, amikor csak teheted! Ha felnőttként is képes leszel rácsodálkozni egy érdekes kavicsra vagy egy különleges felhőre, akkor nem voltam veled hiába!”
|
Mennyi öröm és bánat, siker és kudarc ér egy embergyereket addig, míg felnő! Így van ezzel Ancsa is, akinek azonban szerencséje van. Megteremti magának Mirit, a kismanót, akivel titokzatos utazásokra indul. Miközben pedig Fantáziaország különböző állomásain bolyong, észrevétlenül dolgozza fel az életében bekövetkezett negatív eseményeket is.
A könyv egyaránt szól a kisiskolásokhoz és a nagyobbacskákhoz, valamint azokhoz a felnőttekhez, akiknek időnként sikerül még előhívniuk a bennük rejtőző gyermeket.
|
 
|