Kérdések könyve
Szerkesztette: Francz Magdolna
Hogyan épül fel az emberi agy?
Hányféle ásvány létezik?
Milyen anyagból állnak a gének?
Milyenek voltak a felfedezők hajói?
Miért nem esik le a szikláról a kőszáli kecske?
Hogyan épülnek a mai vasbeton hidak?
Mit tervezett Eiffel Budapesten?
Hogyan lesz a nektárból méz?
Hogyan úsztak a tengerben az ammoniteszek?
Milyen veszélyeket rejt a sivatag?
Hogyan támadtak meg egy várat?
Milyen volt a fáraó hatalma?
Barátságos-e a delfin az emberrel?
Éltek-e valaha marslakók?
Milyenek voltak az óriásdinoszauruszok?
Miért vannak a fákon levelek?
Hogyan vadászik a farkas?
Hogyan képezték ki a gladiátorokat?
Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk ebben a kötetben. A több mint 180 kérdésből és válaszból láthatjuk, hogy nincs unalmas téma: a legújabb tudományos eredményeket is tartalmazó szövegeket szemléletes ábrák, látványos képek teszik változatossá. A Mi MICSODA-sorozat kedvelői még több érdekességet olvashatnak, akik pedig még nem ismerték a köteteket, bizonyára kedvet kapnak az eddigi, több mint száz könyv lapozgatásához is.
Kísérletek könyve
Írta: Rainer Köthe
Oldalszám: 128
A velünk született kíváncsiság hajt minket előre, hogy megismerjük a világot. Mindent megfigyelünk, és sokat kísérletezünk.
Hogyan láthatja a búvár a víz legmélyét?
Miért zöld a saláta, és miért piros az eper?
Hogyan függ össze a mágnesesség és az elektromosság?
Fedezd fel a világot! Keress otthon egyszerű, hétköznapi tárgyakat, amelyek segítségedre lehetnek a kísérleteidben. Néha egészen meghökkentő eredmények szemtanúja lehetsz, amit még magad sem hiszel el.
A kísérletek bonyolultnak tűnő természettudományos összefüggésekre világítanak rá. Fontos tényeket és tudományos eredményeket ismerhetsz meg testközelből.
155 kísérlet különböző nehézségi szinteken.
Otthonunk, Magyarország
Írta: Francz Magdolna
Mindenki tudja, hogy Budapest fürdőváros, de azt, hogy 1878-ban a világ legmélyebb artézi kútjából tört fel a termálvíz Pesten, már kevesen. Vajon miért nincs az Országházon kémény, és miért tudnak föld alatti bicikliversenyeket tartani ma Kőbányán? De menjünk tovább, barangoljunk az ország hét régiójában, és tallózzunk a történelmi, néprajzi, természettudományi, tudományos és technikai különlegességek között!
Az Otthonunk, Magyarország nem útikönyv, mégis reméljük, sokan kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressék a benne szereplő helyszíneket. Aki ráérez annak az ízére, milyen nyitott szemmel járni, a részletek után kutatni, egész más szemmel látja majd a környezetében mindazt, ami mellett eddig esetleg nap mint nap elment.
-
Miért lehetett Ikervár 1900-ban az első villamosított településünk?
-
Hol tréningezik a mosómedvéket?
-
Miért félt Mária Terézia áthajtani a váci diadalív alatt?
-
Mit találtak a lelkes dinoszauruszkutatók Iharkúton?
Francz Magdolna geológus, idegenforgalmi földrajztanár és szerkesztő olyan érdekességeket válogatott az országunk kínálta végtelen kincstárból, amelyek a 8–11 éves gyerekek érdeklődését méltán felkelthetik.




|