A Tulipán Csoport sorozat alkotója: Szabó Ágnes
Szabó Ágnes, a Tulipán Csoport mesekönyv sorozat szerzője és illusztrátora vagyok. Két kislányom van. Valójában, nekik rajzoltam először különböző történeteket, kedvenc mesefiguráikkal, de olyan helyzetekben, amik a gyermekeimet foglalkoztatták. Majd később készültek, olyan történetek, amelyeknek maguk a gyerekeim voltak a főszereplői. Így meséltünk sokat arról, hogyan szokjunk le a pelenkáról, vagy hogyan kapunk szurit a gyermekorvosnál. Nagyon szerették, és sokat segítettek abban ezek a kis mesék, hogy végül megoldódjon a bennük lévő feszültség, egy-egy kis problémájuk iránt.
Mikor óvódások lettek, nap, mint nap merültek fel kérdések, volt hiszti, és megannyi probléma, amiket orvosolni kellett. Ekkor jött az ötlet. Ezek a picik az egész napjukat az oviban töltik, egyszerűen kell egy mese, ami arról szól, hogy az oviban mi történik. Hiszen egy ovis csoport, tele van kalandokkal, jóval, rosszal, sírással, nevetéssel. Arra gondoltam, ha esténként a gyermek olyan mesét kap, amivel teljesen tud azonosulni, akkor feldolgozni is könnyebb. Szerintem, ha azt látja, hogy Kata (mesekönyvem egyik szereplője) is sír reggel, de a nap végére minden jóra fordul, másnap ő is könnyebben kezdi a napot.
|
A mesekönyvekben nyolc állandó kisgyermek a fő szereplő, akik a Tulipán Csoportba járnak. Van közöttük lustább, elevenebb, érdeklődő, félénk, magas, alacsony, szóval próbáltam minél több tulajdonsággal és jellemmel felruházni őket, akárcsak a való életben.
A Csoportnak egy Óvó nénije van, akit nem neveztem el, így a gyermek saját óvó nénijével is tudja helyettesíteni. A történetekben egyszerű mindennapi problémák adódnak, mint például otthon felejtett alvóka, délutáni alvás, irigykedés vagy éppen a hiszti. Nem akartam olyan mesekönyvet, amibe egyszerűen szépen le van rajzolva, hogy mit szabad és mit nem, ezért felruháztam Óvónénit varázserővel, aki nem épp hétköznapi módon nyújt segítséget, a sok kis problémára. Sőt! Néha elég viccesen, mert a nevetés jó, és többet segít, mint gondolnánk!
A történetek rövidek, kevés szöveggel és egyszerű szóhasználattal készültek. Sok színes grafikával. Személyes tapasztalatom, hogy este, mikor már a pici és a szülő is fáradt, sokkal jobban élvezhető a mesélés ilyen egyszerű szöveggel. Ráadásul a gyerekek hamar meg tanulják, így egyedül lapozgatva is könnyen felidézik.
Minden mesekönyv végén van egy négy-öt oldalas színező, ami egy rövid történettel kapcsolódik a meséhez, és mindegyik könyvben van egy QR kód. Ha a szülő beolvassa, elindul egy videó melyben, mi olvassuk fel a mesét.
Mesekönyveimmel szeretnék örömet okozni. A meséim alatt a kisgyermek jól szórakozzon, bele tudja élni magát a történetekbe és ezáltal egy élményt kap, amely vele marad, és segíti az útján minden nap.
S bár a mesekönyveket én írtam és rajzoltam, de kijelenthetem, hogy ez inkább egy családi vállalkozás. Hiszen, a gyermekeim nélkül, meg se született volna ez az ötlet.
A férjem támogatása, és kitartó munkája nélkül, pedig alig ha lehetett volna ebből mesekönyv.
Mi azon dolgozunk, hogy a jövőben sok kis történettel tudjuk megörvendeztetni az óvódás életkorban lévő apróságokat.
|

|