Hogyan lehetsz Nobel-díjas?
2020.09.19. 21:06
9-12 éveseknek
Írta: Lorna Hendry - Barry Marshall
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 168
Megjelenés: 2020. szeptember 18.
MARY LEGFŐBB VÁGYA, HOGY NOBEL-DÍJAS LEGYEN.
VAJON MI KELL AHHOZ, HOGY VALÓDI TUDÓS VÁLJON BELŐLE, ÉS ELNYERJE A LEGESLEGNAGYOBB KITÜNTETÉST?
Mary egy nap véletlenül tanúja lesz a Nobel-díjasok titkos találkozójának.
Megesküszik rá, hogy megőrzi a titkukat, ha cserébe Barry Marshall professzor magával viszi egy világ körüli időutazásra, melynek során Mary megismerheti a legizgalmasabb és legfontosabb tudományos felfedezések mögött rejlő titkokat.
|
Albert Einsteint térről és időről faggatja, Marie Curie-t a radioaktív sugárzásról, Cricket, Watsont és Wilkinst pedig a DNS-ről, és ez csak a kezdet!
A könyvben tizenkét Nobel-díjas felfedezés mögött álló történetet és személyt ismerhetünk meg, a nagy felfedezés ihlette saját, elvégezhető kísérletekkel.
CSATLAKOZZ MARY IDŐUTAZÓS KALANDJÁHOZ, ÉS FEDEZD FEL A TUDOMÁNY ÉRDEKESSÉGEIT!
"Ajánljuk minden tízévesnél idősebb Nobel-díj-rajongónak és leendő Nobel-díjasnak."
Armadillo Magazine

A NOBEL-DÍJ
Alfred Nobel svéd tudós, felfedező és üzletember volt. A leghíresebb találmánya a dinamit elneve-zésű robbanószer, de ő találta fel a robbanózselatin nevű robbanótöltetet és a gyutacsot is. 1864-ben Nobel gyára felrobbant. A szerencsétlenségben többek között az öccse is életét veszítette. Nobel munkája igencsak veszélyes volt, de ő abban bízott, hogy az általa készített nagy erejű robbanószerek és lőszerek véget vetnek a háborúzásnak.
Amikor 1896-ban meghalt, nagy vagyont hagyott maga után. Végrendeletével jócskán meg-lepte a családját, abban ugyanis az állt, hogy a pénzből díjakat kell alapítani, amiket olyan em-bereknek kell odaítélni, akik munkájukkal kie-melkedően sokat tettek az emberiségért. Öt terü-letet jelölt ki: a fizikát, a kémiát, az élettant, illetve orvostudományt, az irodalmat, valamint a békét.
Az első Nobel-díjakat 1901-ben adták át. A „Nobel” név, ami egykor a robbanószere-ket és a pusztítást juttatta az emberek eszébe, ma már a tudománnyal, a művészettel és a békével kapcsolódik össze.
|

|