2012-Csimota Kiadó őszi-téli megjelenéseiről. |
|
2012.10.09. 08:37 |
A Csimota Kiadó főszerkesztőjét, Csányi Dórát, kérdeztük a kiadó őszi-téli megjelenéseiről. A Tolerancia-sorozat egyik legnépszerűbb könyve a Lenka újra kapható, a sorozat többi könyveiből is várható második kiadás?
A Lenka című mese a Tolerancia-sorozatunk egyik legnépszerűbb, ha nem a legnépszerűbb darabja. A könyvet most változatlan kiadásban ismét megrendelhetik partnereink.
Nagyon örülünk Lenka sikerének de annak is, hogy a sorozat két másik címe – A csúnya királyfi és a szép királykisasszony, A Fehér Hercegnő és az Aranysárkány– felkerült a Márai-listára, így ezek most közel 400 könyvtárba juthatnak el az ország minden pontjában. Jövőre bizonyára ezekből is lesz újabb kiadás.
Talán azzal sem fogok nagy titkot elárulni, hogy Szegedi Kati műhelyében már készül Lenka kis barátjának Palkónak a története is, kis szerencsével akár még idén könyv lesz belőle. Kati blogján az érdeklődők akár követhetik is alakulását.
|
2012-Kulcs a múlthoz |
|
2012.09.23. 16:09 |
9-10 éves kortól
- Kiadó: Gulliver Könyvkiadó, 2012
- Fordító: Rácz Ildikó
- Illusztrálta: Peter Dennis
- Oldalszám kötetenként: 46-48
- Sorozat: KULCS A MÚLTHOZ
A sorozat kötetei:
- Egy várostrom naplója
- Egy dinó-szafari naplója
- Egy gladiátorviadal naplója (megjelenés előtt)
- Egy sírrablás naplója (megjelenés előtt)
El sem hinnéd, mi történt velünk! Azt már meséltük, hogy nagyapánál nem lehet unatkozni, de ezt a szünidőt sosem fogjuk elfelejteni. Éppen a dolgozószobájában, az őskövület könyvek között kutakodtunk, amikor a polcok mögött egy ajtóra bukkantunk. Benne volt a kulcs, elfordítottuk, és ... Minden egyes kulcsfordítás, egy.egy csodás kaland a múltba.
|
2012-Magvető Kiadó újdonságai |
|
2012.07.22. 10:54 |
Darvasi László: Pálcika, ha elindul
8-10 éveseknek
Darvasi a Trapiti-meseregények és a varázslatos Virágzabálók után a legfiatalabb olvasóközönség felé fordul, és útnak indítja Pálcikát.
A „pont-pont-vesszőcske” figura, a naiv, gyermeki Pálcika kilencven történeten keresztül kalandozik a világban, ahol mindenkit vastagabb filccel rajzoltak meg. Útja során találkozik Daru Dénessel, Gyuszi Nyuszival, a Szalonna Rablókkal és a rettenetes Fűrész úrral is, de a végén kiderül, hogy egyetlen pálcika is lehet hős.
Részlet itt.
|
2012-Mórás könyvújdonságok |
mora.hu |
2012.07.22. 10:39 |
Az idei Ünnepi Könyvhétre a Móra több különleges újdonsággal jelentkezett, melyet a szerkesztők rendhagyó módon az alkotók részvételével mutattak be. Dian Viktória beszélgetőtársa Balázs Ágnes és Prakter Mariann volt.
Meglepően hangzott, hogy a sok mórás könyv között ez idáig alig szerepelt olyan képeskönyv, melyet kortárs magyar írók és illusztrátorok hoztak létre, korábban fordításokkal és klasszikus művek újrakiadásával, felújításával találkozhattunk.
A Móra kiadó újítani szeretne ezen a téren is, így született meg a Menjünk világgá és a Rózsa és Paprika című könyv.
|
2012- Rumini: Csodás kalandok Egérországban |
|
2012.07.21. 19:54 |
8-12 éveseknek
Berg Judit Rumini-sorozata:
A Rumini-sorozat vérbeli kalandregény. Főhőse Rumini, a bátor kisegér hajósinas a Szélkirálynő nevű tengerjáró vitorláson.
|
2011-Barni-könyvek |
|
2012.07.21. 13:11 |
4-8 éveseknek
Kedves Gyerekek!
A mesetündér újabb könyvet rakott a könyvesboltok polcaira. Könnyen megtaláljátok, hiszen szép narancssárga színű, Barni könyve a neve. Ha még nincs meg, akkor kérjétek meg anyut és aput, hogy vásárolják meg nektek. Ha már a közeletekben van, akkor fogjatok neki elolvasni. Sebaj, ha még nem tud mindenki közületek olvasni. Míg megjön az a felnőtt, akit olvasásra lehet bírni, megnézhetitek a színes rajzokat. Ezeken Barni történeteit láthatjátok. Barni egy négyéves kolozsvári kisfiú, aki óvodába jár és nagycsoportos.
|
2012-Nyári olvasmányok (2) |
|
2012.07.21. 11:55 |
4. Erich Kästner: Emil és a három iker - Emil és Kalapocska a Keleti-tengerhez utaznak, és persze ott van az összes régi barát, azaz detektív is. Kinyomozandó ügy most is akad a fellépő varieté-cirkusz környékéről, de persze Kästnernél nem ez a lényeg. Hanem a rengeteg nyelvi humor, a csattanós visszavágások és pergő párbeszédek. No meg Emil, aki miközben mindenkin segíteni próbál, maga is segítségre szorul: imádott anyja újra férjhez megy. Emil összes álma arról, hogy ha majd nagy lesz, ő viszi nyaralni a mamát, ő vesz neki szép ruhát, dugába dől. De menet közben szép lassan, fű alatt kiderül, hogy nagyon jól lehet önállónak is lenni, és nem kell mindig megmenteni valakit.
|
2012-Nyári olvasmányok (1) |
|
2012.07.21. 11:53 |
Kétféle nyári olvasmány van: az egyik csoportba azok a könyvek tartoznak, amiket sosincs időnk elolvasni télen. Mert az iskola és a különórák mellett nem fért bele a Harry Potter-összestől a Karamazov-testvérekig terjedő katartikus élményeket tartogató nagyregények sora a napi rutinba. Elfüggönyözött szobákban, egyszólamú zümmögésé olvadó strandzajban eltöltött órák és napok; este kóválygó fejjel kukkantunk ki a lapok mögül, állítólag enni kéne valamit. Őket most nem tárgyaljuk, de sor fog kerülni rájuk is!
A másik csoportba zsúfolódik az a rengeteg ilyen-olyan, mindenféle korosztálynak szóló könyv, amelyben gyerekszereplők vannak, nyáron játszódik, van benne nyaralás és utazás. Ez persze még kevés, nagyon kevés: mindenki tudja, hogy az ún. igazán fontos dolgok nyáron dőlnek el, addigra érnek be az év közben érlelt kapcsolatok, érzések. A szokatlan helyszínek és a tagolatlan idő kihozzák az emberi kapcsolatokból is a különlegeset: a kisebbek örök barátságokat kötnek, és életre szóló élményeket szereznek akár egy csalánosban háborúzás közben is, a nagyobbak pedig a barátságok elmélyítése mellett leginkább a szerelmesnek levés mindenféle fokozataival vannak elfoglalva. A lényeg: a tavaszi énünket szeptemberben opálos homályon át tudatlan, kissé idegen kisgyereknek látjuk. Azok az igazán jó nyári könyvek, amelyekben az események átélt élmények, és a szereplők (no meg az olvasók) tényleg rácsodálkoznak valami új tudásra. A legnagyobb bánatomra a szerelmes kategóriában egyszerűen nem találtam olyan nyárit, ami ne lenne vészesen rózsaszín. De melegen ajánlom az alábbiakat:
|
|